6-qa

[Q&A]#6 Jak szukamy i kołaczemy?

PYTANIE: Jak szukamy i kołaczemy na podstawie wersetu z Mateusza 7:7?

“Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.” Mat.7:7

ODPOWIEDŹ: Pukamy i szukamy przez różne działania. Pierwszym z takich działań jest modlitwa. Modląc się do Pana Boga pukamy i szukamy odpowiedzi na dręczące nas pytania i problemy, pozostawiając Panu czas na danie nam odpowiedzi.

Biblia, jako księga historii i rad, posiada wiele ponadczasowych lekcji, które gdy przeanalizujemy, mogą stać się źródłem odpowiedzi, a także otworzą nam drzwi wiary.

Często mając kłopoty lub jakieś pytania rozmawiamy z innymi – i to również jest formą szukania i pukania opisaną w Mat.7:7, która umożliwia udzielenie nam odpowiedzi przez Pana Boga za pośrednictwem jakiejś osoby. Przykładem jest tu rzezaniec etiopski, który szukał odpowiedzi i Pan dał mu odpowiedz w postaci Filipa (Dz.Ap.8:26-40), a także Nikodem, który poszukiwał odpowiedzi na liczne pytania i Pan Jezus starał mu się ich udzielić (Jan.3:1-11).

Gdy więc coś cię dręczy to nie wahaj się szukać i pukać do drzwi ludzkich serc, a na pewno Pan Bóg postawi na Twej drodze kogoś, kto z radością je przed Tobą otworzy i ugości, pomagając znaleźć rozwiązanie dla twych rozterek, pytań czy problemów.

“Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.” Mat.7:8